STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

gabinet przyjazny dzieciom

Leczenie Stomatologiczne Dzieci

Najmłodsi pacjenci to najbardziej wymagający goście każdej kliniki stomatologicznej. Niepoprawnie przeprowadzona wizyta czy proces adaptacyjny potrafią zniechęcić pacjentów do dbania o zęby na długi czas, przysparzając tym samym problemów w przyszłości sobie i swoim rodzicom. Dlatego w Mija-dent tak wiele uwagi przywiązujemy najmłodszym pacjentom i ich pierwszym kontaktom ze stomatologiem. By zapobiegać przyszłym problemom, w podejściu do naszych pacjentów stosujemy profesjonalne i kompleksowe podejście oparte na kilku elementach:

  • Profesjonalny zespół – w naszej klinice leczeniem dzieci zajmuje się lek. stom. Halina Gabara-Bujok, która od początku drogi zawodowej szczególną uwagę poświęca najmłodszym pacjentom. Specjalizacja w stomatologii dziecięcej oraz wieloletnie doświadczenie z młodymi pacjentami sprawiają, że Pani Halina odpowiednio przeprowadzi nowego pacjenta przez trudny okres adaptacji.
  • Odpowiedni gabinet – aby umilić maluchom wizytę, przygotowaliśmy z myślą o nich specjalny gabinet, pełen kolorów i zabawek z Muppetshop, które podbijają serca zarówno dzieci jak i ich rodziców. Posiadamy także przytulny kącik, gdzie w oczekiwaniu na wizytę mali pacjenci mogą poczytać ulubione bajki i pokolorować postacie z kreskówek. Dodatkowo po każdej wizycie dzieci dostają upominek — zabawkę oraz naklejkę „Dzielny pacjent”, którą mogą przykleić w specjalnej książeczce. Po ukończeniu leczenie dzieci mogą wybrać pluszaka, z którym wrócą do domu.
  • Wizyta adaptacyjna – Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie to niezwykle ważny, a pomimo to często marginalizowany aspekt w życiu dziecka. Odpowiednia przeprowadzona Wizyta adaptacyjna może mieć bardzo duży wpływ na późniejsze jego nastawienie  do leczenia stomatologicznego. Jedna wizyta może zaoszczędzić Ci problem w przyszłości, a dziecku stresu przed wizytą u stomatologa!
  • Sedacja wziewna – W pracy z dziećmi wykonujemy nowatorskie zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu. Pozwala to uniknąć bólu związanego nie tylko z samym zabiegiem, ale także tego związanego z aplikowaniem znieczulenia.

Sprawdź co warto wiedzieć o sedacji wziewnej >>

 

Zastosowanie wsztystkich elementów sprawia, że dzieci z przyjemnością wracają do naszego gabinetu! Jeśli mają Państwo pytania, to zapraszamy do telefonicznego kontaktu lub wizyty w naszym gabinecie !

Przeczytaj także: MAŁY „DZIELNY PACJENT” – OTWIERAMY SPECJALNY GABINET DLA DZIECI

Profilaktyka!

Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów wśród młodych pacjentów, ale także zapobieganiem przed koniecznością ich leczenia! Zapobieganiu próchnicy służy między innymi fluoryzacja (szczególnie zalecana dla dzieci poniżej czternastego roku życia), polegająca na wzmocnieniu tkanki zęba przy pomocy preparatów zawierających duże dawki fluoru. Zabieg ten zmniejsza też nadwrażliwość uzębienia. Spośród różnego rodzaju preparatów najskuteczniejsze są specjalne lakiery. Lakierowanie potrafi zredukować prawdopodobieństwo próchnicy nawet o 40%. Ważne jest aby zabieg ten wykonać po dokładnym oczyszczeniu zębów za pomocą skalingu i piaskowania.

Odwiedź nasz profil na Facebooku!

Umów się na wizytę w Mija-dent
22 610 20 78 

Zadzwoń do nas w godzinach:

Pn-Pt 9:00-20:00

W soboty 9:00 -14:00

lub WYŚLIJ FORMULARZ

w wersji mobilnej

WCIŚNIJ PRZYCISK SŁUCHAWKI

Masz szybkie pytanie? Zadaj je na Messengerze!

W Mija-dent przywiązujemy szczególną uwagę do edukacji i wyrobienia pozytywnych nawyków wśród najmłodszych pacjentów. Dlatego nasz gabinet często staje się miejscem wizyt grup z pobliskich przedszkoli. Z pasją podchodzimy do wizyty każdego młodego pacjenta, jednocześnie dbając o to by wizyta u stomatologa była dla niego przyjemnością, a nie karą.

Sprawdź jak dojechać do MIJA-DENT!  >> 

Leczeniem najmłodszych Pacjentów w Mijadent zajmują się:

lek. stom.
Halina Gabara-Bujok
Więcej

O lekarzu

Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2010 roku.

Specjalizuje się w zabiegach z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji i protetyki.

Uczestniczy w licznych kursach aby leczyć nowocześnie oraz zgodnie z obowiązującymi standardami.

Od początku drogi zawodowej szczególną uwagę poświęca najmłodszym pacjentom, aby wizyta u dentysty nie kojarzyła się nieprzyjemnym doświadczeniem. W pracy z nimi wykonuje nowatorskie zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu.

lek. stom.
Anna Sobolewska
Więcej

O lekarzu

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Staż podyplomowy odbyła w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie.

W kręgu jej zainteresowań zawodowych leży przede wszystkim stomatologia dziecięca oraz stomatologia zachowawcza. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę na kursach i szkoleniach, aby zapewnić pacjentom leczenie na najwyższym poziomie.

Cieszy się dużą sympatią wśród małych pacjentów, których darzy szczególną cierpliwością i wyrozumiałością. W codziennej pracy wykazuje się empatią, stara się w jasny i przystępny sposób wytłumaczyć każdemu pacjentowi skomplikowane leczenie, dzięki czemu każda wizyta przebiega w bezstresowej atmosferze. Wykonuje również zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu.

Call Now Button