BLIŻEJ HOLLYWOOD – LICÓWKI

Licówki są to cienkie ceramiczne, porcelanowe lub kompozytowe płytki stosowane w celach estetycznych jako uzupełnienie zębów. Są jednym ze sposobów do uzyskania pięknego, białego, hollywoodzkiego uśmiechu przy minimalnej ingerencji w twarde tkanki zębów. Najczęstsze powody stosowania licówek to:

  • korekta kształtu zęba,
  • przebarwienia korony zęba,
  • zamknięcie przerwy między zębami, czyli tzw. diastemy,
  • ukruszone brzegi sieczne zębów przednich.

W Mija-dent stosujemy licówki porcelanowe. Dlaczego? Cechuje je duża trwałość (w porównaniu do licówek kompozytowych). Licówki porcelanowe nie ulegają również przebarwieniom oraz są odporne na ubytki próchnicowe i osadzanie się kamienia nazębnego. Porcelana jest doskonale akceptowalna przez naturalne tkanki, a struktura takich licówek idealnie imituje naturalne zęby. Dlatego licówki porcelanowe uznawane są za najlepsze uzupełnienie protetyczne, cieszące się uznaniem wśród pacjentów i lekarzy.

Jak wyglądają etapy leczenia?

Najczęściej są to trzy wizyty. Podczas pierwszej wizyty stomatolog omawia leczenie, przeprowadza diagnostykę. Zostają pobrane wyciski do wykonania modeli gipsowych, które odwzorowują sytuację w jamie ustnej. Następnie w laboratorium protetycznym przygotowuje się projekt nowych zębów tzw. WAX-UP. Dzięki temu pacjent może zobaczyć jak będzie wyglądało przyszłe uzębienie. Zaprojektowane licówki można przenieść tymczasowo na zęby, co pozwala pokazać jak pacjent będzie się czuł i wyglądał z nowym uśmiechem.

Kolejnym etapem jest oszlifowanie minimalnej ilości powierzchni zęba. W przypadku licówek bez szlifowania powierzchnie zębów są tylko polerowane w celu dokładnego oczyszczenia. Następnie pobierany jest dokładny wycisk, na podstawie którego laboratorium protetyczne wykona ostateczne licówki porcelanowe. Na oszlifowane zęby lekarz zakłada licówki tymczasowe i dobiera kolor zgodnie z oczekiwaniami pacjenta.Po ok 7 dniach licówki porcelanowe zakładane są na stałe i pacjent może cieszyć się pięknym, nowym uśmiechem.

 

Poznaj nasz zespół

W klinice Mija-dent specjalistką zajmującą się m.in. zakładaniem licówek jest:

lek. stom. Anna Jaworska

ZAPŁAĆ W RATACH:

MASZ PYTANIE?