Stomatologia zachowawcza

W ofercie Mija-dent znajduje się oczywiście leczenie endodontyczne. Co kryje w sobie ten termin? To nic innego, jak znane powszechnie leczenie kanałowe.

Istnieje wiele wskazań leczenia endodontycznego. Najważniejsze z nich, to:

  • głębokie ubytki próchnicowe,
  • martwica i zgorzele miazgi,
  • urazy mechaniczne zęba,
  • nieprawidłowo wykonane pierwsze leczenie endodontyczne.
  • planowane leczenie protetyczne,
  • zapalenia tkanek okołowierzchołkowych,

Leczenie pod mikroskopem

W nowoczesnej endodoncji w trakcie leczenia wykorzystuje się specjalistyczne mikroskopy. W Mija-dent dysponujemy najnowszej generacji sprzętem tego typu.

Pod mikroskopem lekarz widzi dokładnie całą komorę zęba oraz jego kanały co pozwala mu je dokładnie opracować i oczyścić. Zmniejsza to ryzyko występowania powikłań. Jesteśmy w stanie uratować zęby, których tradycyjną metodą wyleczyć nie można.

Mikroskop pomaga w identyfikacji wcześniej niewykrywalnych struktur, umożliwia wizualizację kanałów korzeniowych, dostrzeganie przewężeń, obliteracji i perforacji.

Standardowe leczenie endodontyczne bez mikroskopu nie zawsze kończy się powodzeniem. Utrudnieniem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie. Dodatkowo leczenie może zostać powikłane przez złamanie narzędzia endodontycznego, perforację lub nie odnalezienie dodatkowych kanałów. We wszystkich tych przypadkach mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe wyleczenie, a zęby które były skazane na ekstrakcję mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.

Poznaj nasz zespół

Leczeniem stomatologicznym w Mija-dent zajmują się:

lek. stom. Anna Jaworska

lek. stom. Liliana Pudzianowska

ZAPŁAĆ W RATACH:

MASZ PYTANIE?