Leczenie Stomatologiczne Dzieci

Najmłodsi pacjenci to najbardziej wymagający goście każdej kliniki stomatologicznej. Niepoprawnie przeprowadzona wizyta czy proces adaptacyjny potrafią zniechęcić pacjentów do dbania o zęby na długi czas, przysparzając tym samym problemów w przyszłości sobie i swoim rodzicom. Dlatego w Mija-dent tak wiele uwagi przywiązujemy najmłodszym pacjentom i ich pierwszym kontaktom ze stomatologiem. By zapobiegać przyszłym problemom, w podejściu do naszych pacjentów stosujemy profesjonalne i kompleksowe podejście oparte na kilku elementach:

  • Profesjonalny zespół – w naszej klinice leczeniem dzieci zajmuje się lek. stom. Halina Gabara-Bujok, która od początku drogi zawodowej szczególną uwagę poświęca najmłodszym pacjentom. Specjalizacja w stomatologii dziecięcej oraz wieloletnie doświadczenie z młodymi pacjentami sprawiają, że Pani Halina odpowiednio przeprowadzi nowego pacjenta przez trudny okres adaptacji.
  • Odpowiedni gabinet – aby umilić maluchom wizytę, przygotowaliśmy z myślą o nich specjalny gabinet, pełen kolorów i zabawek z Muppetshop, które podbijają serca zarówno dzieci jak i ich rodziców. Posiadamy także przytulny kącik, gdzie w oczekiwaniu na wizytę mali pacjenci mogą poczytać ulubione bajki i pokolorować postacie z kreskówek. Dodatkowo po każdej wizycie dzieci dostają upominek — zabawkę oraz naklejkę „Dzielny pacjent”, którą mogą przykleić w specjalnej książeczce. Po ukończeniu leczenie dzieci mogą wybrać pluszaka, z którym wrócą do domu.
  • Wizyta adaptacyjna – Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie to niezwykle ważny, a pomimo to często marginalizowany aspekt w życiu dziecka. Odpowiednia przeprowadzona Wizyta adaptacyjna może mieć bardzo duży wpływ na późniejsze jego nastawienie do leczenia stomatologicznego. Jedna wizyta może zaoszczędzić Ci problem w przyszłości, a dziecku stresu przed wizytą u stomatologa!
  • Sedacja wziewna – W pracy z dziećmi wykonujemy nowatorskie zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu. Pozwala to uniknąć bólu związanego nie tylko z samym zabiegiem, ale także tego związanego z aplikowaniem znieczulenia.
    Sprawdź co warto wiedzieć o sedacji wziewnej >>

Zastosowanie wszystkich elementów sprawia, że dzieci z przyjemnością wracają do naszego gabinetu! Jeśli mają Państwo pytania, to zapraszamy do telefonicznego kontaktu lub wizyty w naszym gabinecie!

Profilaktyka!

Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów wśród młodych pacjentów, ale także zapobieganiem przed koniecznością ich leczenia! Zapobieganiu próchnicy służy między innymi fluoryzacja (szczególnie zalecana dla dzieci poniżej czternastego roku życia), polegająca na wzmocnieniu tkanki zęba przy pomocy preparatów zawierających duże dawki fluoru. Zabieg ten zmniejsza też nadwrażliwość uzębienia. Spośród różnego rodzaju preparatów najskuteczniejsze są specjalne lakiery. Lakierowanie potrafi zredukować prawdopodobieństwo próchnicy nawet o 40%. Ważne jest aby zabieg ten wykonać po dokładnym oczyszczeniu zębów za pomocą skalingu i piaskowania.

Gabinet przyjazny dzieciom

W Mija-dent przywiązujemy szczególną uwagę do edukacji i wyrobienia pozytywnych nawyków wśród najmłodszych pacjentów. Dlatego nasz gabinet często staje się miejscem wizyt grup z pobliskich przedszkoli. Z pasją podchodzimy do wizyty każdego młodego pacjenta, jednocześnie dbając o to by wizyta u stomatologa była dla niego przyjemnością, a nie karą.

Poznaj nasz zespół

Leczeniem najmłodszych Pacjentów w Mija-dent zajmują się:

lek. stom. Halina Gabara-Bujok

lek. stom. Liliana Pudzianowska

lek. stom. Edyta Jędrych-Dalmata

ZAPŁAĆ W RATACH:

MASZ PYTANIE?