W Mija-dent szczególną uwagę poświęcamy najmłodszym pacjentom. Pragniemy, aby dzieci czuły się w nim komfortowo i nie odczuwały strachu podczas wizyty u dentysty. Dlatego, aby umilić maluchom wizytę przygotowaliśmy z myślą o nich gabinet – pełen kolorów i zabawek z Muppetshop, które podbijają serca zarówno dzieci jak i ich rodziców. Mali pacjenci otrzymują u nas również specjalne książeczki, gdzie po każdej wizycie mogą przykleić naklejkę „Dzielny pacjent”. Po uzbieraniu określonej liczby naklejek, czyli po zakończeniu leczenia, mogą wybrać dla siebie jednego z naszych pluszowych zwierzaków.

Dodatkowo w poczekalni mamy przytulny kącik, gdzie w oczekiwaniu na wizytę mali pacjenci mogą poczytać ulubione bajki i pokolorować postacie z kreskówek.

W Mija-dent leczeniem dzieci zajmuje się lek. stom. Halina Gabara-Bujok, która od początku drogi zawodowej szczególną uwagę poświęca najmłodszym pacjentom, aby wizyta u dentysty nie kojarzyła się nieprzyjemnym doświadczeniem. W pracy z nimi wykonuje nowatorskie zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu. Dodatkowo podkreśla, jak ważną rolę pełnią wizyty adaptacyjne, aby dziecko mogło oswoić się z gabinetem dentystycznym oraz personelem.