Implant, to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki lub żuchwy, zastępujący korzeń utraconego zęba. Może być idealnym rozwiązaniem dla większości osób z pojedynczymi, lub kilkoma ubytkami w uzębieniu. Zabieg wszczepiania implantu przeprowadzany jest przez chirurga stomatologa. Tytan jest metalem doskonale toleroanym przez organizm człowieka, co powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością, a w procesie gojenia – trwającym kilka miesięcy – zrasta się z kością na stałe. Implant stanowi naturalny, stabilny fundament, na którym – zależnie od indywidualnych uwarunkowań pacjenta – uzupełnieniem może być koronamost, lub pełna rekonstrukcja zgryzu.

Dlaczego warto zainwestować w implanty dentystyczne?

Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby. Eliminują niewygodę i niepewność związaną z luźnymi, źle dopasowanymi protezami. Zapewniają stabilną podstawę dla sztucznych zębów. Stymulują tkankę kostną i dziąsła. Pomagają zapewnić atrakcyjny i estetyczny rezultat, a także zachować naturalny kształt twarzy. Nie trzeba szlifować zdrowych sąsiednich zębów w celu stworzenia podpory dla nowych. Możesz jeść, rozmawiać i uśmiechać się bez obaw!

Mija-dent oferuje należące do najlepszych na rynku, rewelacyjne szwedzkie implanty Astra Tech, wykonane z czystego tytanu klasy IV. Umożliwiają odbudowę pełnego łuku zębowego już na 4 implantach. Astra Tech, to najlepiej przebadane systemy implantologiczne na świecie. Szeroka dokumentacja naukowa na podstawie badań klinicznych zapewnia przewidywalny i niezawodny proces leczenia, który charakteryzuje szybkie gojenie i długotrwały efekt. Dlatego systemy Astra Tech posiadają dożywotnią gwarancję!

W klinice Stomatologicznej Mija-dent implanty wszczepia implantolog z ogromnym doświadczeniem klinicznym, doktor nauk medycznych Aldona Chloupek, chirurg twarzowo-szczękowy w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. To doskonała specjalistka, której można i warto zaufać!

Oczywiście – jak w przypadku wszystkich innych usług – wszelkie zabiegi związane z wszczepianiem implantów można sfinansować w systemie ratalnym MediRaty.

Przed każdym zabiegiem wykonujemy tomografię komputerową, dzięki czemu uzyskujemy trójwymiarowy obraz tkanek i możemy dokonać możliwie najlepszego wyboru implantu.