+ 48 226102078 / +48 519184266 biuro@mijadent.pl

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

przyjazny dzieciom gabinet na Pradze Południe

KLIKNIJ I ZOBACZ NA JAKDOJADE.PL JAK SZYBKO BĘDZIECIE W MIJA-DENT!  >> 

 

W Mija-dent szczególną uwagę poświęcamy najmłodszym pacjentom. Pragniemy, aby dzieci czuły się w nim komfortowo i nie odczuwały strachu podczas wizyty u dentysty. Dlatego, aby umilić maluchom wizytę przygotowaliśmy z myślą o nich specjalny gabinet – pełen kolorów i zabawek z Muppetshop, które podbijają serca zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Mali pacjenci otrzymują u nas również specjalne książeczki, gdzie po każdej wizycie mogą przykleić naklejkę „Dzielny pacjent”. Po uzbieraniu określonej liczby naklejek, czyli po zakończeniu leczenia, mogą wybrać dla siebie jednego z naszych pluszowych zwierzaków.

Dodatkowo w poczekalni mamy przytulny kącik, gdzie w oczekiwaniu na wizytę mali pacjenci mogą poczytać ulubione bajki i pokolorować postacie z kreskówek. Zależy nam na kompleksowym dbaniu o zdrowie ich zębów. Dlatego, szczególną wagę przywiązujemy także do profilaktyki.

 

Przeczytaj także: MAŁY „DZIELNY PACJENT” – OTWIERAMY SPECJALNY GABINET DLA DZIECI

 umów się na wizytę
22 610 20 78 

Zadzwoń do nas w godzinach:

Pn-Pt 9:00-20:00

W soboty 9:00 -14:00

lub WYŚLIJ FORMULARZ

w wersji mobilnej

WCIŚNIJ PRZYCISK SŁUCHAWKI

Masz szybkie pytanie? Zadaj je na Messengerze!

Zapobieganiu próchnicy służy między innymi fluoryzacja (szczególnie zalecana dla dzieci poniżej czternastego roku życia), polegajaca na wzmocnieniu tkanki zęba przy pomocy preparatów zawierajacych duże dawki fluoru. Zabieg ten zmniejsza też nadwrażliwość uzębienia. Spośród różnego rodzaju preparatów najskuteczniesze są specjalne lakiery. Lakierowanie potrafi zredukować prawdopodobieństwo próchnicy nawet o 40%. Ważne jest aby zabieg ten wykonać po dokładnym oczyszczeniu zębów za pomocą skalingu i piaskowania.

Najmłodszym pacjentom pomagamy, między innymi, wykonując lapisowanie zębów mlecznych. To zabieg ich impregnacji za pomocą azotanu srebra. Impregnuje się tkankę próchniczą, co sprawia, że zmiany chorobowe cofają się, a rozmiękła masa zęba staje się znów twarda.

 

Odwiedź nasz profil na Facebooku!

 

W Mija-dent leczeniem dzieci zajmuje się lek. stom. Halina Gabara-Bujok, która od początku drogi zawodowej szczególną uwagę poświęca najmłodszym pacjentom, aby wizyta u dentysty nie kojarzyła się nieprzyjemnym doświadczeniem. W pracy z nimi wykonuje nowatorskie zabiegi w sedacji podtlenkiem azotu. Dodatkowo podkreśla, jak ważną rolę pełnią wizyty adaptacyjne, aby dziecko mogło oswoić się z gabinetem dentystycznym oraz personelem.

 

Przeczytaj także: CO WARTO WIEDZIEĆ O SEDACJI WZIEWNEJ?